هر چي بخواي اينجاست

سوالات متداول درباره كاشت و نگهداري از گل رز

 

چگونه مي‌توانم از شر شته‌ها خلاص شوم؟ 

با شليك انفجاري آب از داخل شلنگ روي گل‌ها و درختان به راحتي مي‌توانيد از سر شته‌ها خلاص شويد. اين كار را بايد چند وقت يكبار تكرار كنيد. 

 

آيا مي‌توانم بوته گل رز را به موقعيت جديدي در باغ منتقل كنم؟ 

بله. منتقل كردن گل‌هاي رز امكان پذير است ولي ممكن است مدتي طول بكشد تا به مكان جديد خود عادت كنند و ممكن است براي چند هفته رشد گل‌ها كند شود. قبل از انتقال دادن گل حتما شرايط محيطي و جغرافيايي موقعيت جديد را بررسي كنيد تا رشد گل متوقف نشود. 

 

آيا مي‌توانم گل رز را در گلدان بكارم؟ 

بله گل‌هاي رز علاوه بر كاشت در باغچه قابليت كاشت در گلدان را نيز دارند. بهترين نوع گلدان براي كاشت گل رز گلدان چوبي است. 

 

 چگونه مي‌توانم از بوته‌هاي گل رز تازه كاشته شده محافظت كنم؟ 

محافظت از گل‌هاي رز كار سختي نيست. كافي است آن‌ها را بطور منظم با آب و كود مناسب تغذيه كنيد. اين نوع گل‌ها را در جايي بكاريد كه از قرار گرفتن گل‌ها در معرض وزش باد جلوگيري شود. خاك گل‌ها را خوب زهكشي كنيد. از كمپوست مناسب استفاده كنيد. گل‌ها را چند وقت يكبار هرس كنيد. 

 

 چگونه مي‌توانم از بوته گل رز، گل‌هاي جديد تكثير كنم؟ 

شما مي‌توانيد با قلمه زدن از گل‌ها آن‌ها را تكثير كنيد. بهترين زمان براي كاشت و پرورش گل رز در بهار است. بعد از قلمه‌زني گل‌ها را تا زمان كاشت مرطوب نگه داريد. 

  

 

نكات مهم درباره گل رز:

براي جلوگيري از شته‌ها برگ‌هاي گل رز را با فشار آب‌پاشي كنيد. برخي از باغبانان از تركيب و آب و كمي صابون براي آب‌پاشي گل‌ها استفاده مي‌كنند تا از شر شته‌ها خلاص شوند. 

 

بهترين زمان كاشت گل رز در بهار است. منطقه‌اي را براي كاشت گل رز انتخاب كنيد كه علاوه بر برخورداري از نور آفتاب، گردش هواي مناسبي داشته باشد. در محيط بسته و محصور گل رز رشد نخواهد كرد. 

 

اطمينان حاصل كنيد كه گل‌هاي رز شما حداقل روزي 6 ساعت از نور آفتاب بهره مند مي‌شوند. آبياري منظم را فراموش نكنيد زيرا اين گل‌ها عاشق آب هستند و در صورتي كه آب كافي نداشته باشند ممكن است خشك شوند. 

 

گل‌هاي رز خود را چندوقت يكبار از نظر آفات و بيماري‌ها بررسي كنيد تا با رسيدگي به موقع بتوانيد گل‌ها را سرزنده كنيد و مانع خراب شدن آنها شويد. 

براي اطلاعات بيشتر به مقاله گل رز مراجعه كنيد.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۹:۱۰ توسط:ali موضوع: