هر چي بخواي اينجاست

آشنايي با گل آنتوريم و نكات مربروط به آن

آنتوريم  يك گل مناسب هر فصل به شمار مي‌آيد اين گل از دسته خانواده گل‌هاي شيپوري كه در مناطقي با آب و هواي گرمسير جنگلي مي رويند، مي‌باشد.

 از علت‌هاي اصلي و عمده علاقه افراد به اين نوع گل، دوام بسيار بالاي آن است به همين دليل به گل هميشگي گلخانه نيز معروف مي‌باشد اين موضوع باعث شده تا ما در اينجا اطلاعات مفيدي براي مراقبت بهتر از گل آنتوريوم به شما ارائه دهيم تا هنگام خريد براي نگهداري آن با مشكل رو به رو نشويد.

  راه هاي مراقبت از گل آنتوريم

راه هاي مراقبت از گل آنتوريوم به شرح زير مي‌باشد:

• شيوه آبياري: در آبياري اين نوع از گل سعي كنيد هميشه خاك آن را نسبتاً مرطوب نگه داريد اما به هيچ وجه از روش غرقابي براي آبياري استفاده نكنيد زيرا اين روش باعث جمع شدن ميزان زيادي آب در ريشه گل شده و همين موضوع باعث پوسيدگي و خراب شدن زود به هنگام آن مي‌گردد همچنين كمبود آب نيست همانند روش غرقابي باعث صدمه رسيدن به آن مي شود بنابراين همواره به طور منظم و مناسب به آبياري آن بپردازيد.

• تنظيم ميزان دما: تنظيم دماي مناسب با توجه به گونه هاي مختلف اين گل متفاوت مي باشد اما اگر بخواهيم به طور كلي دماي مشخصي را بگوييم 24 درجه سانتي گراد مي‌تواند بهترين دما براي پرورش و نگهداري از اين گل باشد همچنين مي‌بايست از نگهداري آن در دماي بسيار سرد و يا بسيار گرم خودداري كنيد.

• تنظيم نور: اين گل براي گل دهي مناسب نياز به دريافت نوركافي دارد به همين دليل بايد حداقل روزي5 ساعت نور خورشيد را دريافت كند اما از قرار دادن آن در معرض نور مستقيم خورشيد به شدت خودداري كنيد زيرا اين كار باعث مي‌شود تا برگ هاي آن حالت سوخته پيدا كنند و ميزان رشد آن ميزان رشد آن به طور قابل توجهي كاهش پيدا كند بنابراين بهتر است يك مكان مناسب براي آن پيدا كنيد كه نور خورشيد را به طور غير مستقيم دريافت كند.

• خاك مناسب: اگر مي‌خواهيد خاك مناسب براي رشد گل آنتوريوم را پيدا كنيد اما نمي دانيد چه خاكي براي رشد آن مناسب است بايد به شما بگوييم كه  معمولا از خاك تورب براي گلدان‌هاي حاوي اين گل استفاده مي‌شود علاوه بر آن مي‌توانيد خاكي با تركيب ماسه و پرليت نيز استفاده كنيد زيرا هر دوي اين خاك‌ها مي تواند نيازهاي گل را به خوبي برآورده كنند.

  براي اطلاعات بيشتر مورد نحوه كاشت و نگهداري آن به مقاله گل آنتوريوم مراجعه كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۷:۰۳ توسط:ali موضوع: