هر چي بخواي اينجاست

آموزش عكاسي صنعتي از كارخانه

توانايي عكسبرداري از مكانهاي بسيار متنوع براي داشتن نمونه كارهاي متنوع مهم است و ممكن است روزي يك كارخانه از شما تقاضاي عكاسي صنعتي از كارخانه و خط توليد خود راداشته باشد. اگر قبل از ورود آماده باشيد ، احتمالاً محصولي با كيفيت بالاتر به بازار عرضه خواهيد كرد. در اين آموزش، ما ده نكته براي شات در يك كارخانه خط توليد و ... را به شما آموزش ميدهيم پس با ما همراه باشيد.

 

اين نكات ممكن است به فيلمبرداران اختصاص داشته شده باشد اما بسياري از اين نكات در مورد عكاسي صنعتي  نيز صدق مي كند.

همچنين شما عزيزان ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر در مورد عكاسي از كارخانه به مقاله عكاسي صنعتي از كارخانه مراجعه كنيد.

1. محل عكاسي
اگر روز قبل برويد و به اطراف نگاهي بيندازيد ، در روز عكسبرداري آمادگي بيشتري خواهيد داشت. دانستن اينكه در كجا مي توانيد بايستيد ، بهترين زاويه ها كجاست ، چه موقع زمان مناسبي براي عكسبرداري است و در كجا مي توانيد چراغ و دوربين تنظيم كنيد ، به شما كمك مي كند تا آماده عكسبرداري باشيد.

2. ليستي از روند را تهيه كنيد
كارخانه ها داراي ريتم و جريان هستند و دائماً در حال حركت و پر از حركت و كار هستند. محصول ساخته شده داراي يك ترتيب توليد مشخص است و دانستن اين سفارش به شما كمك مي كند تا هر مرحله را ضبط كنيد. حتي اگر دقيقاً متوجه نشده باشيد كه چه كاري انجام مي شود ، باز هم مي توانيد آن را براي مشتري بگيريد.

factory shot

3. به زاويه هاي جالب توجه نگاه كنيد

different angles
زواياي مختلف

براي بالا بردن دوربين يا استفاده از جرثقيل براي ديدگاه هاي مختلف از پايين عكس بگيريد. GoPro را مي توان به راحتي بر روي يك قطعه ماشين گرفت تا ديدگاهي بدست آورد كه در غير اين صورت نمي توان به آن رسيد. خلاق فكر كنيد.

4. دوربين را حركت دهيد
اين نكته عمدتا به فيلمبرداري مربوط مي شود اما مي تواند يادآوري خوبي براي حركت دادن هنگام عكسبرداري باشد - زواياي مختلف را امتحان كنيد و مكانهاي ديگر را آزمايش كنيد.

move camera

5. براي پر كردن از چراغ هاي آميخته استفاده كنيد ، هاي لايت ها را با چراغ ايجاد كنيد
نور محيط و فلاش

چراغ هاي خود را تنظيم كنيد تا به كانون عكس شما بتابند و اجازه دهيد نور محيط در اتاق منبع اصلي شما براي پر كردن نور باشد. كارخانه ها معمولاً بسيار روشن هستند و نبايد تاريك باشند ، بنابراين به فلش زيادي احتياج نخواهيد داشت.

ambient light and flash

6. براي پر كردن رنگ اضافه كنيد
قرار دادن يك فيلتر رنگي روي يك چراغ مي تواند جلوه چشمگيرتري به عكس شما بدهد يا چيزي ساده ايجاد كند. در اين عكس ، آنها از فيلتر آبي استفاده مي كنند تا جلوه ديگري به فلز بدهد.

7. تخريب برخي از محصولات
براي دستيابي به يك ديدگاه منحصر به فرد ، ممكن است لازم باشد برخي از محصولات را نابود كنيد. به عنوان مثال ، پايين يك جعبه را برش دهيد تا ديدگاه منحصر به فردي از كارگران در جعبه باز كردن يا دستيابي به چيزي پيدا كنيد.

inside the box shot

8. پيراهن هاي تميز بياوريد
استعداد داشتن تميز به نظر رسيدن
كارگران ممكن است هميشه لباس تميز نداشته باشند يا پيراهني با آرم بپوشند كه نمي تواند به محصول نهايي برسد. اگر پيراهن هاي اضافي براي پوشيدن كارگران داريد فقط در صورت بروز اين امر باعث مي شود محصول نهايي شما تميز و حرفه اي به نظر برسد.

get talent to look clean

9. خوشايند و پايدار باشيد
به كارگران كمك كنيد تا با عكس همراه شوند تا آنها ديدي مشابه شما داشته باشند و مي خواهند به شما در گرفتن عكس مناسب كمك كنند. رئيس و دستور دهنده نباشيد بلكه با اشتياق و مثبت به آنها نزديك شويد تا بتوانند در يك صفحه قرار بگيرند.

10. از دوربين ها و زاويه هاي چندگانه استفاده كنيد
چندين دوربين و زاويه را تنظيم كنيد تا هنگام عكسبرداري از يك چيز بتوانيد از عكس هاي مختلف انتخاب كنيد تا بهترين نتيجه را داشته باشد. آنها را با روشهاي مختلف روبرو كنيد و از لنزهاي مختلف براي گرفتن عكسهاي گسترده استفاده كنيد.

اگر آماده نباشيد ، عكاسي در يك كارخانه كار دشواري براي شما ميشود ، اما با داشتن تجهيزات ، نگرش و رويكرد مناسب مي توانيد با عكس هاي مناسب و مشتري خوشحال از كارخانه خارج شويد .

در آخر شما عزيزان ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر به صفحه آموزشي عكاسي صنعتي مراجعه كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۲:۴۱ توسط:ali موضوع: