هر چي بخواي اينجاست

تاريخچه اي از عكاسي صنعتي

عكاسي از اصطلاحات يوناني عبارات گرفته شده است ، به معني نور ، و گرافيك ، به معني ترسيم. اين يك هنر ، علمي و عملي است كه شامل استفاده از نور براي ايجاد تصاوير است. فرآيند عكاسي از زماني شروع مي شود كه مواد شيميايي حساس به نور ، كه به هاليدهاي نقره معروف هستند ، در معرض نور قرار مي گيرند. هاليدها بر روي يك قطعه فيلم ساخته شده اند تا تصويري منفي ايجاد كنند ، كه پس از آن در معرض نور قرار مي گيرد تا عكس مثبت و نهايي ايجاد شود.

ايده براي عكاسي به زمان فيلسوف يوناني ارسطو برمي گردد ، هنگامي كه براي اولين بار اصل مبهم دوربين ثبت شد. اين در شرايطي است كه نور از يك سوراخ كوچك در يك اتاق يا اتاق تاريك عبور مي كند و تصويري را در ديواره مقابل ايجاد مي كند. دانشمندان در قرن 17 و 18 با فرآيندهاي توسعه فيلم و مواد شيميايي آزمايش كردند. در سال 1827 ، جوزف نيپس اولين عكس را خلق كرد و در سال 1839 ، لوئيس داگور ، فرايند خنجر خود را معرفي كرد كه زمان قرار گرفتن در معرض را از هشت ساعت به 30 دقيقه كاهش مي داد. عكاسي با تصاوير متحرك در اواخر دهه 1800 معرفي شد و در اوايل دهه 1900 سالنهاي سينما جذب مخاطبان پرداخت مي شدند. جنگ داخلي آمريكا باعث شد عكس هاي ژورناليستي به وجود آمده باشد ، در حالي كه متيو بردي و ساير عكاسان تصاويري از وحشت جنگ را ضبط كردند.

عكاسي فوري در سال 1948 ، هنگامي كه دوربين Polaroid معرفي شد ، به وجود آمد. از اواخر دهه 1980 ، رشد و توسعه فن آوري رايانه باعث تغيير صنعت عكاسي شده است. در اواخر دهه 1990 عكاسي ديجيتال به بازار معرفي شد و از آن زمان تلفن هاي همراه براي نشان دادن عكاسي ديجيتال و فيلمبرداري تكامل يافته اند. برخي از عكاسان حرفه اي ، به ويژه آنهايي كه ده ها سال در اين حرفه كار كرده اند ، دانش عميقي از عكاسي فيلم و روند توسعه دارند و ممكن است تصميم بگيرند كه فقط فيلم يا فيلم و ديجيتال را بكشند. با اين حال ، براي بسياري از عكاسان تجاري ، دوربين هاي ديجيتال راحتي و تحويل سريعتر تصاوير را به مشتري ارائه مي دهند. افت اين راندمان افزايش يافته به اين معني است كه مصرف كنندگان نيز توانايي ايجاد و به اشتراك گذاري تصاوير خود را به سرعت و با مخاطبان بزرگ دارند. بسياري از عكاساني كه به صورت انفرادي كار مي كنند يا استوديوهاي كوچك كار مي كنند ، طيف وسيعي از خدمات را ارائه مي دهند تا در اين زمينه رقابت كنند. آنها شامل روتوش تصوير و خدماتي مانند اثبات آنلاين ، چاپ ، سي دي و فريم به عنوان بخشي از بسته بندي براي مشتريان خود هستند.

 

به گزارش گروه تحقيقاتي IBISWorld ، صنعت عكاسي ، كه شامل استوديوهاي عكاسي و عكاسي تجاري است ، سالانه 10 ميليارد دلار درآمد كسب مي كند ، بيش از 230،000 نفر اشتغال دارد و حدود 185،000 مشاغل در ايالات متحده را شامل مي شود. انواع مشاغل موجود در مشاغل شامل: عكاس خبري ، عكاس خبري ، عكاس پرتره ، عكاس عروسي ، عكاس ورزشي و عكاس تبليغاتي و تجاري است كه ممكن است در مواد غذايي ، محصول ، مد ، يا عكاسي صنعتي تخصص داشته باشد. 

منبع : http://moderntarahi.blog.ir/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۹:۱۶ توسط:ali موضوع: