هر چي بخواي اينجاست

عكاسي صنعتي و طراحي كاتالوگ

عكاسي صنعتي و طراحي كاتالوگ
اگر شما كارخانه ، مجتمع  پتروشيمي هستيد و يا پروژه هاي بزرگ صنعتي در پيش داريد در واقع هيچ چيز به صرفه تر از  طراحي كاتالوگ و عكاسي صنعتي و تجاري براي شما نيست و در كل جهان از اين روش استفاده ميكنند ، اين دو در واقع خط توليد شما را به وضوح معرفي ميكند ، متخصصين شما را معرفي ميكند و چه چيزي مهمتر از اين براي شما ؟ در واقع كساني كه اين تصاوير را مشاهده ميكنند  مديران ارشد نيستند و مشتريان شما هستند حال چه مشتري قديمي و چه شخص جديد و بيشتر هدف براي ترقيب مشتريان جديد است.  تمامي  مديران صنعتي به خوبي ميدانند  كه تصوير برداري و فيلم برداري از فرايندهاي صنعتي پروسه اي بسيار دشوار است. شما اگر بخواهيد طراحي كاتالوگ حرفه اي داشته باشيد بايد عكس هايي با بهترين كيفيت و رقابتي از محصولات خود داشته باشيد و در غير اين صورت مطمئنا كاتالوگ جذابي نخواهيم داشت.

مزايا

۱- اعتبار شركت افزايش پيدا مي كند.

۲- به شركت شما شهرت ميده و افزايش شهرت در مدت زمان

۳- در نگاه اول در هر جا تصاوير يا كاتالوگ شما باشد شخص رو براي ديدن تحريك و كنجكاو ميكند.

۴- نسبت به رقباي خود يك دست بالاتر ميرويد.

۵- طراحي كاتالوگ و عكاسي صنعتي كليد معرفي شما به بازار و گرفتن مشتريان جديد است.

۶-عكاسي صنعتي حرفه اي ، در اولين نگاه يك شركت حرفه اي را نمايش ميدهد كه اين بخش شامل كيفيت عكس شما و زوايا و … است كه در تخصص تيم مدرن طرح است.

 

 

از خدمات عكاسي صنعتي  در كسب و كارهاي كوچك و بزرگ، آژانس هاي تبليغاتي و آگهي هاي تبليغاتي مي توان استفاده نمود. عكس صنعتي را مي توانيد در تبليغات شهري، تجارت و حتي در نمايشگاه نيز استفاده نماييد.

از عكاسي صنعتي مي توانيد به عنوان ارائه گزارش از عملكرد نيز استفاده نماييد.

عكاسي صنعتي مي تواند سوژه هايي از قبيل :

عكاسي از محصولات صنعتي ( ابزار آلات، ماشين آلات كوچك و بزرگ، قطعات صنعتي و  اتصالات صنعتي)

عكاسي از كارخانه و سازمان ها (خط توليد، محيط كاري، فرآيند توليد، كارگران و كارمندان)

عكاسي صنعتي حرفه اي (حفاري، معدن، جاده، رودخانه )

اين نوع هنر عكاسي نيازمند تجربه كاري و تخصص در زمينه عكاسي مي باشد. نور پردازي و همچنين استفاده تجهيزات حرفه اي براي عكس برداري بسيار تاثير گذار مي باشد.

راهنماي پروژه عكاسي صنعتي از كارخانه :
براي انجام اين پروژه از تيم عكاسي به همراه تجهيزات حرفه اي استفاده مي كنيم. قبل از شروع پروژه با مدير يا راهنماي كارخانه جلسه اي تشكيل مي دهيم و نياز هاي كارفرما مورد تجزيه تحليل قرار مي دهيم و از مكان يا سوژه هاي عكاسي يك ليست تهيه مي كنيم.

از كار فرما انتظار داريم كه:

محيط كار يا سوژه را براي عكاسي آماده كند تا كيفيت و سرعت كار بالا رود.

سوژه هاي مدنظر براي عكاسي را بررسي كنند تا (كثيف نباشد، زدگي و خوردگي و ديگر مواردي كه ممكن است روي خروجي سوژه تاثير منفي بگذارد.

نور محيط  را بررسي كنيد و اگر نور كافي نيست با عكاس مشورت كنيد.

اگر قرار است از كارمندان عكس تهيه شود بهتر است از كاركنان بخواهيد با ظاهري آراسته و پوششي مناسب جلوي دوربين قرار گيرند. بهتر است براي پوشش مناسب و يكدست از كاركنان بخواهيد از لباس سازماني استفاده كنند.

رعايت نكات ايمني در عكاسي: اگر محيط يا سوژه عكاسي خطرناك مي باشد حتما با عكاس مشورت كرده و يك فرد با تجربه درخواست كنيد كه راهنماي عكاس باشد.

بعد از مشورت هاي لازم با كارفرما تيم عكاسي به كارخانه اعزام مي شود. تيم عكاسي به همراه كارفرما مجدد از فضا و سوژه ها ديدن مي كنند و عكاس با توجه به نور و سوژه كار خود را شروع مي كنيد.

كار عكاسي ممكن است بين يك ساعت تا چندين روز كاري نيز طول بكشد كه كانون تبليغاتي مدرن طرح به شما پروژه هاي يك روزه عكاسي را پيشنهاد مي دهد. براي اطلاعات بيشتر با كارشناسان عكاسي تماس بگيريد.

بعد از اتمام پروژه، كارفرما از ميان تصاوير گرفته شده چندين عكس صنعتي را انتخاب مي كند براي ويرايش آماده سازي و بعد از مونتاژ و تاييد كارفرما پروژه به اتمام مي رسد.

عكاسي و فيلمبرداري صنعتي
فيلمبرداري صنعتي مشابه عكاسي صنعتي مي باشد و از سوژه هاي منتخب بر اساس نياز عكسبرداري و فيلمبرداري مي شود. در برخي موارد ممكن است به علت (فضاي وسيع، طرز استفاده از ماشين آلات ، فضاي كارخانه و  ديگر موارد) نتوان از سوژه ها عكسبرداري نمود و نياز است فيلمبرداري صنعتي انجام شود. فيلمبرداري صنعتي معمولا با دوربين هاي فيلمبرداري و هلي شات انجام مي شود. كانون تبليغاتي مدرن طرح با استفاده از تجهيزات مدرن  عكاسي و فيلمبرداري صنعتي آماده خدمات فيلم برداري از خط توليد، كارخانه، فيلم برداري هوايي (هلي شات) و ساير پروژه هاي فيلمبرداري مي باشد.

 تجربه و سابقه كار از مزيت هاي رقابتي كانون تبليغاتي مدرن طرح است.

تاريخچه
هنر عكاسي در سال ۱۸۱۶ خلق شد. مي توان گفت عكاسي حرفه اي صنعتي يكي از موثرترين تاثيرات  را در زندگي و تبليغات مردم داشته است. تصاوير اوليه كه با هنر عكاسي خلق شد مي توان به تصويري از يك كشاورز، فعاليت صنعت گران، تجهيزات نظامي و موضوعات ديگر اشاره نمود. تفاوت عكاسي صنعتي با ديگر هنر هاي عكاسي مي توان به سبك آن اشاره نمود كه در شكل هاي مختلف و تكنيك هاي متفاوت در حال استفاده مي باشد. از شخص معمولي انتظار نمي رود يك عكس صنعتي خلق كند بلكه شخص بايد يك عكاس صنعتي حرفه اي و با تجربه باشد كه تخصص و تجهيزات لازم را در اختيار داشته باشد.

عكاسي تبليغاتي
هر زمان كه نام عكاسي تبليغاتي يا صنعتي به گوش مي خورد تصاويري كه روي بسته بندي ها كالاها است در ذهن نمايان مي شود. مي توانيد تصاوير تبليغاتي در بيلبورد هاي تبليغاتي، شبكه هاي مجازي و ديگر مكان ها مشاهده كنيد. از تصاوير تبليغاتي يا صنعتي به عنوان ابزاري قدرتمند براي تبليغات در جامعه كنوني و مجازي استفاده مي شود كه بي شك موجب رشد تجاري و توسعه برند مي شود. براي مثال مي توان جنگ جهاني دوم را به ياد آورد، بخش هايي كه در غرب اروپا از بين رفته بود اما با كمك هاي مالي ايالات متحده به آرامي جان تازه اي مي گرفت، به همين ترتيب اروپا يك مصرف كننده عالي تبديل شد و مكاني عالي براي تبليغات محصولات آمريكايي ها.

توضيحات : مدرن طرح افتخار طراحي يا چاپ يا عكاسي صنعتي يا طرح ها و عكس ها در شرف پيشنهاد به برنده هاي درج شده را در لوح ذرين خويش دارد.برخي از تصاوير درج شده در اين صفحه به عنوان نمونه و پيشنهاد، طراحي حرفه اي شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. مي توان نتيجه گرفت كه تبليغات امر مهمي در بازاريابي مي باشد كه مي تواند درآمد و همچنين تجارت را توسعه داد، اگر چه عكاسي را در زمان قديم يك هنر مي دانستند اما در زمان كنوني از عكاسي به عنوان يك شغل ياد مي كنند. در ابتدا از تصاوير در روزنامه ها و مجلات استفاده مي كردند و به مرور استفاده از عكس هاي تبليغاتي و صنعتي به عنوان ابزار تبليغاتي مؤثر تبديل شد.

 

نكات ضروري كه قبل از طراحي كاتالوگ بايد بدانيد

مشتريان خود را بشناسيد - مشخصات فردي كه مي خواهيد محصولات خود را بخرد چيست؟ چه چيزي باعث مي شود مشتريان شما محصولات شما را خريداري كنند؟ اگر فقط ميخواهيد محصولات خود را نمايش دهيد ، طراحي كاتالوگ آسان است ، اما در اكثر كاتالوگ ها چنين نيست. شما مي خواهيد محصولات خود را بفروشيد ، اما مردم تمايل دارند با احساسات خريد كنند. ايجاد اشتياق رازي  براي خريد مشتري براي دستيابي به يك محصول  خاص است. اين كاتالوگ بايد به مشتري نشان دهد كه كالاهاي شما چگونه نياز زندگي مورد نظر او را فراهم مي كند و اگر اين نيازها را شما برآورده كنيد شما مي توانيد مقدار بيشتري از محصول را بفروشيد.

 

طراحي براي مخاطبان 

كاتالوگ كه به عنوان "مارك تجاري" شناخته مي شود ، بايد ظاهر و احساس سازگاري با محصول را ايجاد كند. كاتالوگ خود را حول انتقال نياز زندگي طراحي كنيد. به مردم نشان دهيد از مزاياي كالاي شما لذت مي برند. متن و عكس ها نه تنها بايد محصول را توصيف كنند تا به مشتري در تصميم گيري براي تصميم گيري كمك كند ، بلكه بايد نتايج را به خواننده نشان دهد - اينكه چگونه اين محصول به آنها كمك مي كند تا به سبك زندگي مورد نظر و آرزوي خود برسند.

 

سبك منسجم را حفظ كنيد

 هنگامي كه يك "نگاه" موفق براي فهرست خود ايجاد كرديد ، اين به اين معني است كه مشتريان خود را وسوسه ميكنيد. حفظ ظاهر سازگار   باعث تقويت برندسازي شركتي شما مي شود. تكرار باعث ايجاد شناخت برند مي شود و مشتريان شما احساس راحتي بيشتري با شركت شما خواهند داشت. اگر تصميم داريد مضمون كاتالوگ خود را تغيير دهيد ، اين كار را به مدت طولاني و با كمترين مقدار انجام دهيد تا مارك تجاري خود را از دست ندهيد.

 

تمركز بر محصول

 از گروه بندي موارد در عكسها خودداري كنيد ، مگر اينكه موارد در گروههاي بسيار كوچك و مرتبط باشد. بيشتر كالاها را بدون هيچ پيش زمينه اي در كاتالوگ نمايش دهيد تا كالا از بي نظمي صفحه متمايز شود. زمينه هاي ظريف تنوع به طراحي مي بخشد و حالات سبك نياز را منتقل مي كند.

عكس هاي عالي

 شايد مهمترين ويژگي كاتالوگ ، خود عكس محصول باشد. در مورد عكاسي صرفه نظر نكنيد. يك عكس "هزار كلمه ارزش دارد" ، اما يك عكس بد مي تواند كلمات غلطي راجع به محصول شما بگويد.

گوشه هاي بالا سمت راست 

بهترين فروش و سودآورترين كالاهاي خود را در گوشه هاي بالاي خارجي كاتالوگ - به ويژه سمت راست قرار دهيد. خوانندگان به طور معمول كاتالوگ ها را با انگشت اول در گوشه سمت راست بالا نگاه مي كنند و سپس نگاهي به بقيه صفحه مي اندازند. اگر چيزي توجه آنها را جلب نكرد ، آنها ورق مي زنند. فضاي بيشتر از كالاهاي كم اهميت خود را به محصولات پر فروش خود اختصاص دهيد.

 

فرم سفارش را اضافه كنيد

 از آنجا كه بيشتر سفارشات واقعي از طريق تلفن يا وب سايت انجام مي شود ، برخي از شركت ها معتقدند كه فرم سفارش ضروري نيست. تحقيقات نشان داده است كه خريداران حتي اگر سفارش واقعي آنها از طريق تلفن در وب سايت شما قرار گرفته باشد ، مي خواهند از فرم سفارش چاپ شده براي ليست كردن و سازماندهي خريدهاي خود استفاده كنند.

در نهايت براي اطلاعات بيشتر و نكات مهم تر شما ميتوانيد به صفحه طراحي كاتالوگ ما مراجعه كنيد تا آموزش هاي بيشتري را در اين باره تجربه كنيد همچنين در اين صفحه 100 ها نمونه كار موفق از بزرگترين شركت ها است كه بي شك ايده هايي عالي براي شما رقم مي زند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۱:۳۹ توسط:ali موضوع: