هر چي بخواي اينجاست

صدور پروانه نوسازي

صدور پروانه نوسازي
در سال ۱۳۹۳ درخواست صدور پروانه نوسازي ملكم را به شهرداري اراك ارائه كردم و تمام روال قانوني اعم از پرداخت حق كارشناس و پرداخت نوسازي و كليه مراحل قانوني را انجام دادم تا رسيد به اينكه شهرداري دستور نقشه صادر كند . در اين مرحله شهرداري منطقه ۲ اراك نامه اي رو تنظيم كرد خطاب به شهرداري مركزي اراك كه نامبرده در اين شهرداري تقاضاي صدور پروانه كرده و ملك ايشان در رينگ داراي كاربري مسكوني، ميباشد و طبق مقررات به اين ملك هفت طبقه و پيلوت تعلق ميگيرد لطفا خط پروژه را ابلاغ نماييد.

شهرداري نيز جواب داده چون اين ملك در حريم طرح ۵۵ متري واقع شده تا ابلاغ اين طرح تامل نماييد. از آنجا كه در سال ۹۳ از زمان طرح ۵۵ متري اراك ۱۴سال ميگذشته و شهرداري تا حالا نيز از صدور پروانه خودداري نموده آيا ميتوان در ديوان عدالت اداري شهرداري را بر اساس حق مالكانه الزام به صدور پروانه بر اساس، مقررات سال درخواست پروانه نمود؟

جواب
دادخواست الزام به صدور پروانه بر اساس مدارك و نقشه هاي ارائه شده با كاربري و تراكم اعلامي در ديوان عدالت اداري مطرح گردد. ديوان عدالت بر اساس راي هيات عمومي الزامي به پيروي از تراكم زمان سال درخواست پروانه ندارد و مي تواند به تراكم پايه حكم نمايد كه ممكن است منافع شما را تامين نكند. بر اساس ماده ۵۹ قانون رفع موانع توليد و همچنين بخشنامه هاي شوراي عالي شهرسازي ، شهرداري مكلف است ظرف مهلت يك هفته پس از پرداخت حقوق و عوارض شهرداري ، اقدام به صدور پروانه نمايد اما عدم انجام اين تكليف تخلف اداري است و حقي مكتسب براي متقاضي نسبت به تراكم سال تقاضا ايجاد نخواهد كرد.

 

نويسنده : اميد محمدي

 

لطفا در صورت سوال در مورد اين مطلب و يا نياز به وكيل شهرداري با موسسه حقوقي حامي دادگستر ساعد در لينك زير تماس باشيد.

 

منبع خبر : http://www.hdg-law.ir/licensing-renovation/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۰۳:۱۵ توسط:ali موضوع: