هر چي بخواي اينجاست

سوالات متداول درباره كاشت و نگهداري از گل رز

 

چگونه مي‌توانم از شر شته‌ها خلاص شوم؟ 

با شليك انفجاري آب از داخل شلنگ روي گل‌ها و درختان به راحتي مي‌توانيد از سر شته‌ها خلاص شويد. اين كار را بايد چند وقت يكبار تكرار كنيد. 

 

آيا مي‌توانم بوته گل رز را به موقعيت جديدي در باغ منتقل كنم؟ 

بله. منتقل كردن گل‌هاي رز امكان پذير است ولي ممكن است مدتي طول بكشد تا به مكان جديد خود عادت كنند و ممكن است براي چند هفته رشد گل‌ها كند شود. قبل از انتقال دادن گل حتما شرايط محيطي و جغرافيايي موقعيت جديد را بررسي كنيد تا رشد گل متوقف نشود. 

 

آيا مي‌توانم گل رز را در گلدان بكارم؟ 

بله گل‌هاي رز علاوه بر كاشت در باغچه قابليت كاشت در گلدان را نيز دارند. بهترين نوع گلدان براي كاشت گل رز گلدان چوبي است. 

 

 چگونه مي‌توانم از بوته‌هاي گل رز تازه كاشته شده محافظت كنم؟ 

محافظت از گل‌هاي رز كار سختي نيست. كافي است آن‌ها را بطور منظم با آب و كود مناسب تغذيه كنيد. اين نوع گل‌ها را در جايي بكاريد كه از قرار گرفتن گل‌ها در معرض وزش باد جلوگيري شود. خاك گل‌ها را خوب زهكشي كنيد. از كمپوست مناسب استفاده كنيد. گل‌ها را چند وقت يكبار هرس كنيد. 

 

 چگونه مي‌توانم از بوته گل رز، گل‌هاي جديد تكثير كنم؟ 

شما مي‌توانيد با قلمه زدن از گل‌ها آن‌ها را تكثير كنيد. بهترين زمان براي كاشت و پرورش گل رز در بهار است. بعد از قلمه‌زني گل‌ها را تا زمان كاشت مرطوب نگه داريد. 

  

 

نكات مهم درباره گل رز:

براي جلوگيري از شته‌ها برگ‌هاي گل رز را با فشار آب‌پاشي كنيد. برخي از باغبانان از تركيب و آب و كمي صابون براي آب‌پاشي گل‌ها استفاده مي‌كنند تا از شر شته‌ها خلاص شوند. 

 

بهترين زمان كاشت گل رز در بهار است. منطقه‌اي را براي كاشت گل رز انتخاب كنيد كه علاوه بر برخورداري از نور آفتاب، گردش هواي مناسبي داشته باشد. در محيط بسته و محصور گل رز رشد نخواهد كرد. 

 

اطمينان حاصل كنيد كه گل‌هاي رز شما حداقل روزي 6 ساعت از نور آفتاب بهره مند مي‌شوند. آبياري منظم را فراموش نكنيد زيرا اين گل‌ها عاشق آب هستند و در صورتي كه آب كافي نداشته باشند ممكن است خشك شوند. 

 

گل‌هاي رز خود را چندوقت يكبار از نظر آفات و بيماري‌ها بررسي كنيد تا با رسيدگي به موقع بتوانيد گل‌ها را سرزنده كنيد و مانع خراب شدن آنها شويد. 

براي اطلاعات بيشتر به مقاله گل رز مراجعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۹:۱۰ توسط:ali موضوع:

همه چي درباره گل آلاله

 نام انگليسي :  Ranunculus asiaticus

خانواده : Ranunculaceae

بومي : آسياي جنوب غربي

 

 

نزديك به ۶۰۰ گونه آن از گل آلاله در جهان شناخته شده است. در ايران در حدود ۶۰ گونه از اين گياه مي رويد و برخي از اين گونه ها در بعضي از مناطق ايران به صورت خودرو و بومي ديده مي شود. آلاله هاي خودرو در جنگل ها، مرداب ها، كنار نهرها، چشمه ها، حاشيه كشتزارها و جاده ها، در آبهاي كم عمق باتلاق ها و نيز در كوهستان ها مي رويند.

 

 

 

 

 اين گياه براي تزيين حاشيه ها، تپه ها و نيز به عنوان گل بريدني استفاده مي شود.  گل هها به رنگ هاي مختلف كم پر يا پرپر هستند. آلاله گياهي است دايمي با ريشه هاي متورم و ژوخه مانند كه در قسمت بالاي خود داراي چندين جوانه فلس دار پوشيده از كرك، است. ساقه هاي اين گياه خشن، ساده و يا منشعب بوده و ارتفاع آنها 25 – 20 سانتي متر است. برگ ها به ويژه، در قاعده گياه زياد بوده و كم و بيش بريده بريده و دندانه دار هستند (ويژگي منحصر به فرد گياهان علفي تيره آلاله سانان). 

 

نياز ها: به سرماي زياد حساس است و در زمستان گياهان جوان بايد با خاك پوش پوشانده شوند. دماي شبانه۱۰ –7 درجه و دماي روزانه حداكثر 20 درجه براي اين گياهان مناسب است.  براي توليد گل با كيفيت و كميت بالا، شرايط روز كوتاه و شب هاي خنك مناسب است. روز بلند ممكن است باعث نمو بهتر گل شود ولي باعث كاهش كيفيت مي شود. همچنين روز بلند و دماهاي بالا منجر به تشكيل ريشه ژوخه اي، پيري گياه و خواب ريشه ژوخه اي مي شود.دماي بيش از 27،درجه  باعث زرد شدن برگ هاي پاييني ميشود. زمين هاي قوي، سالم، با تهويه مناسب و آفتاب گير را مي پسندد. در فصل بهار نياز آبي آن بالا است و در تابستان با زرد شدن برگ ها، آبياري كاهش مي يابد تا اينكه متوقف شود. اين گياه مي تواند در 5- درجه زنده بماند.

 

 

 

 

 

گل آلاله – آلاله ايراني

آلاله يك گياه زينتي بسيار محبوب است و به طور گسترده اي در نقاط مختلف جهان كشت ميشود. آلاله اصالتاً گلي‌ كم برگ است، اما آنچه اين گياه را به يكي از گونه هاي محبوب در دنياي گل تبديل كرده، ارقام اصلاح شده و پر گلبرگ آن است.

 

رنگ گلبرگ هاي گل آلاله بسيار متنوع مي‌باشد و شامل رنگ هاي قرمز، صورتي، نارنجي، بنفش، زرد تا سفيد و سايه روشن دار است. گلبرگ ها و كاسبرگ ها بسيار نازك و كاغذي هستند و ساقه آن نيز بسيار ظريف است.

 

 

پس از دوره گلدهي وقتي بوته ها خشك شدند، شاخ و برگ گياه قطع كرده، آبياري را متوقف كرده و ريشه ها را در بستر به حال خود رها مي كنند. پس از طي دوره خفتگي در پاييز دوباره آبياري مي شود تا گياهان رشد كنند. گاهي پنجه ها را از خاك خارج كرده و پس از تميز كردن، در سايه خشك مي كنند. سپس آنها را در شن خشك تا هنگام كشت دوباره تگهداري مي كنند.

 

انواع مشهور گل آلاله در جهان

 

همانطور كه گفتيم، گل آلاله انواع بسيار مختلفي دارد كه در كل بالغ بر 500 نوع متفاوت است؛ اما در دسته بندي اين 500 نوع، چهار نوع گل وجود دارند كه بسيار معروف هستند و بسياري از انواع مختلف را شامل مي شوند:

 

1- آلاله Buttercup

آلاله باتركاپ نوعي از گل آلاله زينتي است كه گونه آلاله ايراني نيز از همين نوع است. اين نوع آلاله هم مي تواند بسيار پر گلبرگ باشد و هم مي تواند 4 گلبرگه باشد و رنگ‌هاي مختلفي هم دارد. نوع خالص باتركاپ آنچنان كه در تصوير زير مشاهده مي كنيد، گلي با چهار گلبرگ ساده است كه رنگ‌هاي سفيد تا زرد را شامل مي شود. اين نوع گل بيشتر در گل فروشي ها و دسته گل ها استفاده مي شود.

 

آلاله باتركاپ ساده

 

 

 

2- آلاله  Poppy Anemone

 پاپي آنمون نيز نوعي از آلاله زينتي است كه تعداد گلبرگ‌هاي آن نسبت به نوع باتركاپ كمتر است و وسط آن مانند گل شقايق سياه است. اين نوع گل آلاله در گل فروشي‌ها هم استفاده مي شود اما بيشتر در باغچه‌ها و فضاي سبز از آن استفاده مي شود. اين گل نيز از نظر رنگي طيف رنگ‌هاي سفيد تا صورتي و سرخ و زرشكي را شامل مي شود. در تصوير زير يك پاپي آنمون سفيد را مشاهده مي كنيد.

 

 

براي اطلاعات بيشتر و پرورش گل آلاله به مقاله كامل گل آلاله مراجعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۸:۲۳ توسط:ali موضوع:

پرورش گل رز در خانه

اگر قصد پرورش گل رز در خانه را داريد گل رز مينياتوري (رز مينياتوري چيني) بهترين نوع گل رز براي اين كار است. اين رز نمونه كوچكتري از رز فلوريبوندا بوده و نگهداري از آن در گلدان هاي كوچك بسيار ساده است. اگر از رز مينياتوري به اندازه كافي مراقبت كنيد اين توانايي را دارد كه تا 60 سانتي متر در داخل خانه رشد نمايد.

گل رز مينياتوري نياز به آبياري مداوم دارد و هرگز نبايد خاك آن خشك شود. سطح خاك را با فرو بردن انگشت در آن بررسي كنيد. در صورتي كه خاك خشك بود بلافاصله به گل آب بدهيد. با استفاده از يك آب پاش كوچك خاك را مستقيما آبياري كنيد و اين روند را آنقدر ادامه دهيد تا آب از سوراخ زهكشي گلدان خارج شود. برگ هاي گياه را خيس نكنيد چون اين كار ممكن است باعث كپك زدن آن ها شود.   

 

آفات و حشرات هم به‌اندازهٔ ما عاشق گل‌هاي رز هستند. وقتي با رسيدگي كامل امكان رشد خوب و مناسب گياه را فراهم مي‌كنيم، به‌خودي‌خود تاحدودي آن را از چنين خطراتي حفظ مي‌كنيم. اما به هر عنوان احتمال رخ‌دادن مشكلاتي وجود دارد كه در ادامه توضيح مي‌دهيم:

 

 

گل رز بالا رونده

 

يكي از انواع گل هاي رز كه از جذابيت زيادي هم برخوردار است، گل رز بالا رونده نام دارد. در كاشت و پرورش گل رز بالا رونده بايد دقت داشته باشيد كه از نوع باكيفيت اين گل استفاده كنيد تا بتوانيد رشد خوب اين گل  را مشاهده كنيد. براي پرورش گل خود بايد يك گودال حفر كنيد كه تقريبا دو برابر طول گل رز شما، ارتفاع داشته باشد. در ضمن پس از قرار دادن آن در گودال، نبايد بيش از حد روي آن را با خاك پوشاند. سعي كنيد با توجه به نوع آب و هواي محيط خود اين كار را انجام دهيد. براي اين كه گل رز بالا رونده شما رشد خوبي داشته باشد، بايد پس از رشد ساقه هاي جديد، ساقه هاي قبلي و قديمي را هرس كنيد. با توجه به همين روش هاي گفته شده، مي توانيد از گل خود به خوبي مراقبت كنيد.

 

كاشت و نگهداري گل رز انگليسي يا ديويد آستين

 

گل رز انگليسي يا ديويد آستين نسبت به گل هاي رز بالا رونده، روش هاي خاص خود را براي كاشت و نگهداري دارد. براي اين كه بتوانيد كشت و پرورش گل رز انگليسي را به خوبي انجام دهيد، بايد همواره قسمت هاي قديمي و آسيب ديده اين گل را هرس كنيد و در بازه هاي زماني مشخص شده به آن ها آب بدهيد زيرا بسيار حساس هستند و بايد به طور صحيح به آن ها رسيدگي كرد. يكي از ويژگي هاي مثبت اين گل ها اين است كه در دما هاي مختلفي با توجه به محيط كشت خود، مي توانند رشد كنند و خود را با محيط كشت، سازگار كنند. به همين طريق شما مي توانيد با رعايت تناسب آب دهي به اين گل ها و هرس كردن آن ها در زمان هاي مشخص و به صورت مرتب، از اين گل ها مراقبت كرده و به طور صحيحي آن را پرورش دهيد.

 

 

 پيدايش آفات و حشره‌هاي چسبناك روي غنچه‌ها و ساقه‌هاي تازه‌درآمده

اين‌ها همان شته‌ها هستند كه به‌خاطر طعم تروتازهٔ غنچه‌ها و ساقه‌هاي تازه‌درآمده (آن‌هايي كه بعد از هرس‌كردن رشد مي‌كنند) جذب‌شان مي‌شوند. اگر در باغچه كفشدوزك داشته باشيد، جاي نگراني نيست، چون شكارچي‌هاي طبيعيِ شته‌ها هستند. كفشدوزك‌ها و نيز پرنده‌هاي كوچك اگر در اطراف باغچه باشند، شته‌ها امكان زياد‌شدن پيدا نمي‌كنند. در غير اين صورت، يا بايد خودتان شته‌ها را له كنيد يا آنكه از اسپري‌هاي مخصوص آفت‌كش استفاده كنيد.

 

 ناپديدشدنِ غنچه‌ها و شاخه‌ها

 

وقتي رويش مجدد گل‌ها قوت گرفت، موجوداتي جلب گياه مي‌شوند. پس بهتر است شب‌ها گياه را بپوشانيم و اگر لازم است، از اسپري‌هاي بازدارنده هم استفاده كنيم.

 

 

 ناپديد شدن تكه‌هايي از برگ‌ها

در چنين مواقعي معمولا پاي ملخ يا كرم ابريشم در ميان است. به دنبال اين حشرات بگرديد و با دست بكشيدشان يا آنكه از آفت‌كش‌هاي دوستدار طبيعت استفاده كنيد. اگر جاي جويدگي روي برگ شبيه به هلال ماه بود، به‌دقت آن را جدا كنيد. اين احتمالا كار زنبور برگ‌خوار است. اين آسيب جزئي مشكلي براي گياه به وجود نمي‌آورد و ملاحظه يا نظارت خاصي نياز ندارد.

 

براي اطلاعات بيشتر به مقاله روش كاشت و نگهداري انواع گل رز مراجعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۷:۴۷ توسط:ali موضوع:

آشنايي با گل آنتوريم و نكات مربروط به آن

آنتوريم  يك گل مناسب هر فصل به شمار مي‌آيد اين گل از دسته خانواده گل‌هاي شيپوري كه در مناطقي با آب و هواي گرمسير جنگلي مي رويند، مي‌باشد.

 از علت‌هاي اصلي و عمده علاقه افراد به اين نوع گل، دوام بسيار بالاي آن است به همين دليل به گل هميشگي گلخانه نيز معروف مي‌باشد اين موضوع باعث شده تا ما در اينجا اطلاعات مفيدي براي مراقبت بهتر از گل آنتوريوم به شما ارائه دهيم تا هنگام خريد براي نگهداري آن با مشكل رو به رو نشويد.

  راه هاي مراقبت از گل آنتوريم

راه هاي مراقبت از گل آنتوريوم به شرح زير مي‌باشد:

• شيوه آبياري: در آبياري اين نوع از گل سعي كنيد هميشه خاك آن را نسبتاً مرطوب نگه داريد اما به هيچ وجه از روش غرقابي براي آبياري استفاده نكنيد زيرا اين روش باعث جمع شدن ميزان زيادي آب در ريشه گل شده و همين موضوع باعث پوسيدگي و خراب شدن زود به هنگام آن مي‌گردد همچنين كمبود آب نيست همانند روش غرقابي باعث صدمه رسيدن به آن مي شود بنابراين همواره به طور منظم و مناسب به آبياري آن بپردازيد.

• تنظيم ميزان دما: تنظيم دماي مناسب با توجه به گونه هاي مختلف اين گل متفاوت مي باشد اما اگر بخواهيم به طور كلي دماي مشخصي را بگوييم 24 درجه سانتي گراد مي‌تواند بهترين دما براي پرورش و نگهداري از اين گل باشد همچنين مي‌بايست از نگهداري آن در دماي بسيار سرد و يا بسيار گرم خودداري كنيد.

• تنظيم نور: اين گل براي گل دهي مناسب نياز به دريافت نوركافي دارد به همين دليل بايد حداقل روزي5 ساعت نور خورشيد را دريافت كند اما از قرار دادن آن در معرض نور مستقيم خورشيد به شدت خودداري كنيد زيرا اين كار باعث مي‌شود تا برگ هاي آن حالت سوخته پيدا كنند و ميزان رشد آن ميزان رشد آن به طور قابل توجهي كاهش پيدا كند بنابراين بهتر است يك مكان مناسب براي آن پيدا كنيد كه نور خورشيد را به طور غير مستقيم دريافت كند.

• خاك مناسب: اگر مي‌خواهيد خاك مناسب براي رشد گل آنتوريوم را پيدا كنيد اما نمي دانيد چه خاكي براي رشد آن مناسب است بايد به شما بگوييم كه  معمولا از خاك تورب براي گلدان‌هاي حاوي اين گل استفاده مي‌شود علاوه بر آن مي‌توانيد خاكي با تركيب ماسه و پرليت نيز استفاده كنيد زيرا هر دوي اين خاك‌ها مي تواند نيازهاي گل را به خوبي برآورده كنند.

  براي اطلاعات بيشتر مورد نحوه كاشت و نگهداري آن به مقاله گل آنتوريوم مراجعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۷:۰۳ توسط:ali موضوع:

بهترين نكات براي نگهداري گل ها

1. هميشه گلها را به صورت زاويه دار مرتب كنيد.

ساقه هاي خود را با برش دادن به طول دلخواه و برش دادن انتهاي ساقه ها در يك زاويه آماده كنيد. اين كمك مي كند تا اطمينان حاصل شود كه حداكثر سطح براي جذب آب وجود دارد و همچنين ساقه ها به طور صاف در پايين گلدان قرار نمي گيرند و مانع جذب آب مي شوند. پس از اصلاح ، بلافاصله آنها را در آب قرار دهيد. برخي از ساقه ها در اثر قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت برش هاي تازه اي ايجاد مي كنند و جذب آب را براي آنها سخت مي كند. بعضي از ساقه ها اين كار را نمي كنند ، اما اينكه همه گلها را پس از برش مستقيماً درون آب قرار دهيد ، يك قانون خوب است.

 

2. هر شاخ و برگ را كه زير سطح آب باشد حذف كنيد.

شما مي توانيد ساقه ها را خيلي راحت و با دستان خود بچرخانيد ، اما ممكن است گاهي اوقات نياز به استفاده از قيچي يا هرس هاي گل دار داشته باشيد  دور نگه داشتن شاخ و برگ از آب مهم است زيرا باعث رشد باكتري مي شود كه به نوبه خود باعث مرگ سريعتر گلها مي شود.

 

3. از يك گلدان تميز استفاده كنيد.

اگر از همان گلدان به طور مكرر براي گل هاي تازه استفاده مي كنيد ، مهم است كه گلدان را بين دسته گل بشوييد (فقط آبكشي نكنيد ، بلكه در واقع از آب و صابون استفاده كنيد). باكتري هاي ناشي از پوسيدگي آخرين چيدمان شما مي توانند باعث شوند گل هاي جديد شما خيلي سريعتر از آنچه انتظار داريد از بين روند و بميرند.

 

4. روزانه آب را تازه كنيد.

اين مرحله اضافي مي تواند به طور چشمگيري به طول عمر شكوفه ها كمك كند. وقتي آب را عوض مي كنيد ، به معناي واقعي كلمه باكتري ها را از بين مي بريد. اگرچه بسته به نوع چيدمان شما ، حذف ساقه هاي خود از گلدان براي جايگزيني كامل آب ممكن است دشوار باشد. در اين حالت ، فقط روزانه آب تازه به ترتيب خود اضافه كنيد تا دوباره پر شود.

 

 

5- به چيدمان خود مقداري غذاي گل بدهيد.

 

آيا آن بسته هاي كوچكي را مي شناسيد كه اغلب هنگام خريد گل به آنها دست مي يابيد؟ آنها كاملا ارزش استفاده دارند! فرمول قندي گلهاي شما را تغذيه مي كند و باعث زنده ماندن آنها براي مدت طولاني تري مي شود. همچنين مي توانيد غذاي گل را بصورت آنلاين بخريد تا در دسترس شما باشد ، براي زماني كه اين بسته ها را با خريد گل خود تهيه نمي كنيد يا اگر از باغ خود غذا مي گيريد يا برش مي دهيد.

 

6. از گلهاي تازه ، محلي و فصلي استفاده كنيد.

يكي از مواردي كه من در مورد طراحي گل دوست دارم اين است كه يك قسمت كوچك از فضاي باز را به خانه هاي ما مي آورد. من معتقدم كه زيباترين گل ها همان گلهايي هستند كه به خانه نزديك مي شويد بو و نماي آنها به شما روحيه ميدهد. چه گل صد توماني و گل كوكب زيبا در طول تابستان ، و چه شاخه هاي هميشه سبز و هورنسي خشك در زمستان ، طبيعت زيبايي بسيار زيادي براي لذت بردن به ما مي دهد!

7. خلاق باشيد 

 

يك روش سرگرم كننده براي جلب توجه كردن آرايش هاي گل وجود دارد، استفاده از عناصر گياهي غير سنتي است. شاخه هاي زغال اخته ، توت فرنگي ها يا انار گزينه هاي سرگرم كننده اي هستند. تقريباً هر چيزي كه رشد مي كند را مي توان در يك چيدمان قرار داد - حتي اگر براي عملكرد آنها نياز به استفاده از چوب گل يا سيم داريد. با مواد اوليه خود خلاق باشيد!

 

براي اطلاعات بيشتر به گل فروشي آنلاين گندم مراجعه كنيد و با كليك بر روي www.Gandomvip.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۶:۱۱ توسط:ali موضوع:

معرفي گل فروشي آنلاين 100% تضميني ارزان

6 نكته در مورد خريد آنلاين گل (قبل از خريد )

ارسال گل يكي از بهترين روش ها براي ابراز علاقه به هر شخص است. گل فروشي ها تمايل دارند لبخند بر لب مردم ببندند و روزهاي آنها را روشن كنند. اكثر مردم در باغهاي خود گلهايي ندارند كه بتوانند آنها را بچينند زيرا پرورش آنها انضباط زيادي مي خواهد. ساده ترين راه براي هديه دادن گل به كسي ، سفارش آن در فروشگاه آنلاين گل فروشي است. در زير 6 نكته در مورد آنچه بايد قبل از خريد آنلاين گل انجام دهيد وجود دارد.

 

ببينيد آيا اين گل در فصل قرار دارد يا خير

اگر مي خواهيد به كسي گل بدهيد ، ابتدا فكر مي كنيد كه چه گلهايي را دوست دارد. با اين حال ، قبل از سفارش گل ها ، ابتدا بايد بررسي كنيد كه آيا گل فصل است. اگر گل در فصل باشد ، ارزان تر خواهد شد زيرا نيازي به واردات نيست. به عنوان مثال ، poinsetta هميشه در فصل كريسمس در دسترس است. گل لاله  در فصل بهار است. گل رز ، گل كوكب ، گل صد توماني و گلدان گل برخي از گل هاي فصل تابستان است. معمولاً مي توانيد گل هاي فصلي را در سايت آنلاين گل فروشي بررسي كنيد.

 

گلهايي بخريد كه با شخصيت طرف مقابل شما مطابقت داشته باشد

اگر نمي دانيد چه نوع گلي را دوست دارد ، مي توانيد گلهايي متناسب با شخصيت او بخريد. هر گلي معناي متفاوتي دارد. شما مي توانيد معناي اين گلها را بصورت آنلاين جستجو كنيد و يك دسته گل سفارشي حاوي گلهايي كه معنايي را مي خواهيد كه به او بگوييد سفارش دهيد. يك دسته گل سفارشي باعث مي شود كه گيرنده احساس خاصي داشته باشد.

 

براي يافتن يك گل مناسبتي ، از ناوبري سايت استفاده كنيد

همچنين مي توانيد با استفاده از دسته بندي به سايت برويد و گل هايي متناسب با مناسبت پيدا كنيد. به عنوان مثال ، اگر مي خواهيد به دوست خود براي تولد خود گل بدهيد ، مي توانيد به دسته گل تولد برويد و دسته گل تولد موجود را مشاهده كنيد. اين دسته گل توسط گل فروشي هاي حرفه اي چيده شده و با قيمت ارزان در دسترس شما قرار مي گيرد. 

 

تصميم بگيريد چه زماني گل بايد به گيرنده برسد

شما بايد تصميم بگيريد كه چه زماني مي خواهيد گل فروشي آنلاين گل ها را تحويل دهد. گل فروشي آنلاين معمولاً چندين گزينه تحويل مانند همان روز ، روز بعد يا تحويل استاندارد را ارائه مي دهد كه ممكن است چند روز طول بكشد. شما بايد مطمئن شويد كه گيرنده در روز تحويل گل در دسترس باشد بنابراين بايد گزينه حمل را بر اين اساس انتخاب كنيد.

 

دريابيد كه چگونه گل تحويل داده مي شود

شما بايد بدانيد كه گل فروشي آنلاين چگونه گل را تحويل مي دهد. يك گل فروشي حرفه اي مي خواهد گلها را از مزارع تازه بريده و به گيرنده تحويل دهد. معمولاً گلها در جعبه اي تحويل داده مي شوند يا در سلفون پيچيده مي شوند. اگر گلهايي كه خريداري مي كنيد گلدان داشته باشد ، در گلدان به گيرنده تحويل داده مي شود. گلها نيز بايد با همان ترتيب تحويل داده شده در توضيحات تحويل داده شوند. همراه با تحويل گل ، آنها بايد شامل دستورالعمل هاي مراقبت از گل ، به عنوان مثال ، غذاي گل و نحوه تازه نگه داشتن گل باشند.

 

هزينه هاي اضافي را بررسي كنيد و شرايط خدمات را بخوانيد

قبل از سفارش گل ها ، مطمئن شويد كه هزينه سرويس در سفارش وجود دارد يا خير. همچنين بايد بررسي كنيد كه هزينه حمل و نقل چقدر است و آيا بعد از اينكه به قيمت گل اضافه شد ، مي توانيد از پس هزينه آن برآييد. برخي از گل فروشي هاي آنلاين هداياي رايگان همراه با سفارش گل ، به عنوان مثال يك گلدان يا كارت ارائه مي دهند ، بنابراين مطمئن شويد كه در اين مورد با پشتيباني مشتري تماس گرفته ايد. مهم است كه شما شرايط خدمات مربوط به جايگزيني و تضمين طراوت را مطالعه كنيد.

 

معرفي گل فروشي آنلاين 100% تضميني ارزان :

 

در نهايت ما به شما گل فروشي  آنلاين گندم را معرفي ميكنيم ، به دليل اينكه اولا راهنمايي مناسب و پشتيباني خوب براي خريد انواع باكس گل ها و جعبه گل ها دارد و شما را در مورد انواع گل ها در هر فصل راهنمايي ميكند ، ثانيا ارسال تمامي گل ها در اين گل فروشي رايگان است اين يك خدمت عالي است.

و در نهايت شمااگر از گل راضي نباشيد عودت وجه دارد ، يعني تمامي گل هاشو با گارانتي ارائه ميده!!! بهتره حتما سايت گل فروشي آنلاين گندم VIP به نشاني Gandomvip.com را بررسي كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۵:۳۸ توسط:ali موضوع:

انواع گل سوسن + كاشت گل سوسن در گلدان

گل سوسن يكي از گل‌هاي زيبايي است كه خداوند متعال و بزرگ براي لذت بردن انسان از زيبايي‌ اش و استفاده از خاصيت‌هايش آفريده است. خداوند زيبا خلقت زيبايي هم دارد.  هر گلي و هر گياهي براي نگهداري و كاشت خود محيطي خاص و شرايطي خاص مي‌طلبد. ما در اين مقاله سعي داريم راجع به اين گل ، شرايط نگهداري آن و خواص آن صحبت بكنيم.

 

گل سوسن

 بايد گفت كه اين گل  از گياهان زينتي است كه عمر زيادي دارد و سال‌هاي متمادي پا بر جا مي‌ماند. اين گل جز گل‌هاي پيازدار است. زيستگاه بومي سوسن در نيم كره شمالي است و هم چنين اين گل در مناطق گرمسيري هم رشد مي‌كند. در كل جهان گياهان زينتي خاصي پرورش داده مي‌شود كه اين گل هم جز اين گياهان به حساب مي‌آيد. اين گل به خاطر گلبرگ‌هاي زيبايي كه دارد طرفداران بسياري هم در كل جهان دارد. بايد در نظر داشت كه سوسن نام ديگر  گل ليليوم است كه مشهور شده و جز اسامي اين گل قرار گرفته است.

 

از گل هاي ليليوم يا سوسن در انواع تاج گل ترحيم و تاج گل تبريك استفاده ميكنند.

 

 

انواع گل سوسن موجود در جهان

 از نظر ظاهري گل‌ شيپوري، زنگوله‌اي، فنجاني و قيف ‌مانند هستند.

 

گل زنگوله‌اي

گل زتگوله اي سوسن شكلي شبيه به زنگوله‌هاي فلزي دارد براي همين به اين نام معروف شده است.

 

گل فنجاني گياه سوسن

اين گياه را به خاطر اينكه شبيه يك فنجان گود است به اين نام نامگذاري كرده‌اند.

 

گل سوسن فنجاني

گل قيف مانند سوسن

اين گل شبيه قيف است و حتي مثل قيف هم سفيد رنگ است.

 

هم چنين از بين انواع مختلف رنگ‌هاي اين گل،  سفيد يا سوسن آزاد از معروف‌ترين گونه‌هاي اين گل در جهان است. سوسن چلچراغ كه نام ديگري از اين گل و صد البته گل ليليوم است در استان اردبيل ايران، منطقه لنكران كشور جمهوري اسلامي آذربايجان و روستاي داماش استان گيلان به طور عمده مي‌رويد و پرورش داده مي‌شود.

 

گل قيف مانند سوسن

 ساختار گل

ساقه اين گل  بلند و كشيده است. اين گياه مي‌تواند ساقه‌اي داشته باشد كه از ارتفاع سي سانتي متري و تا ارتفاع سه متري رشد كند. اين گل جز گياهان پيازدار است. شكل پياز اين گل شبيه به فلس ماهي است و به رنگ زرد هم ديده مي‌شود. در پياز اين گياه اندوخته‌هاي غذايي جمع و ذخيره مي‌شود. قطر پياز اين گياه در گونه‌هاي مختلفش با هم فرق مي‌كند. در يك گونه مي‌تواند از يك و نيم سانت باشد و در گونه ديگر مي‌تواند از پنج سانتي متري شروع شود.

 

ساختار گل سوسن

 شكل برگ‌ سوسن در گونه‌هاي مختلفش بيضي شكل و نيزه‌اي است. رنگ برگ‌هاي سوسن اغلب سبز است. گاهي هم رنگ برگ اين گل برنزي مي‌شود. پهناي برگ‌هاي آن از دو ونيم سانت تا بيست و پنج سانتي‌متر است. رنگ اين گل نيز بسته به گونه مختلف گياه متفاوت است.

 

 

 اين گل در تابستان شكوفا مي‌شود. بيشتر گونه‌هاي موجود اين گل در جهان معطر و خوشبو هستند و در تابستان گل مي‌دهند.

 

 

زمان شكوفايي گل سوسن

گل سوسن باران

 گل سوسن باران نوع ديگري از سوسن است كه پيازي ظريف و زيبا در ته گل دارد.  اين گل شرايط متنوعي از آب و هوا را تحمل مي‌كند و با آن كنار مي‎آيد و سازگاري دارد. جنس‌هاي مختلفي براي اين گياه و گلبرگ‌هايش معرفي شده است. تاكنون تقريبا هفتاد گونه جنس گلبرگ براي سوسن بيان شده است. انجام تلفيق گياهان با هم باعث تغيير جنس آن‌ها هم مي‌شود. اين گياه هم از اين تلفيق مستثني نيست و با  رگه گيري‌هايي كه در سال هاي متمادي به خاطر توليد انواع زينتيش انجام شده است، تنوع گلبرگ گياه را زياد و فراوان كرده است.

 

گل سوسن باران

شرايط رشد براي گل سوسن

اين گل را مي‌توان با روش‌هاي مختلفي كه در دنيا وجود دارد دوباره كاشت و گياه را تكثير كرد.  سوسن را هم مي‌توان با كاشت پيازهاي كوچكش كه از پياز اصلي گل جوانه مي‌زنند تكثير كرد. و هم روش ديگري به كار برد اين روش اين است كه با كشت بذر در خاك باغچه اين گل را تكثير مي‌كنند.

 

شرايط رشد براي گل سوسن

ويژگي خاك مناسب براي كاشت گل سوسن

سوسن خاكي مي‌خواهد كه كمي اسيدي باشد. او خاكي را طلب مي‌كند كه ارگانيك باشد و زهكشي خوبي داشته باشد و در واقع وجود خاكي با زهكشي خوب براي سوسن لازم است. خاك زهكشي شده يعني خاكي كه در بينش شيارهاي مختلف و به اندازه‌هاي متفاوت وجود دارد. خاك مناسب گل سوسن بايد مخلوطي از موادي خاص باشد كه به پياز گل آسيب نرساند و آن را پرورش بدهد. بنابراين مي توان خاك سوسن را از مخلوط خاك برگ ، شن، پيت موس و پرلايت ويت و غيره پر كرد و از آن براي كاشت پيازها استفاده كرد. خاكي كه سوسن مي‌پسندد خاكي است كه عمق داشته و در واقع عميق باشد. سوسن در خاك‌هاي  شني هم خوب رشد مي‌كند و هم خوب مي‌ماند و پوسيده نمي‌شود.  گفتيم كه يك خاك مناسب براي اين گياه خاك با زهكشي مناسب است به طوري كه هوا از درون خاك رد و بدل شود و عمق خوبي هم داشته باشد.

 

 براي مشاهده ادامه اين مطلب به مقاله گل سوسن مراجعه و يا اينجا كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۴:۵۵ توسط:ali موضوع: