هر چي بخواي اينجاست

آموزش عكاسي صنعتي از كارخانه

توانايي عكسبرداري از مكانهاي بسيار متنوع براي داشتن نمونه كارهاي متنوع مهم است و ممكن است روزي يك كارخانه از شما تقاضاي عكاسي صنعتي از كارخانه و خط توليد خود راداشته باشد. اگر قبل از ورود آماده باشيد ، احتمالاً محصولي با كيفيت بالاتر به بازار عرضه خواهيد كرد. در اين آموزش، ما ده نكته براي شات در يك كارخانه خط توليد و ... را به شما آموزش ميدهيم پس با ما همراه باشيد.

 

اين نكات ممكن است به فيلمبرداران اختصاص داشته شده باشد اما بسياري از اين نكات در مورد عكاسي صنعتي  نيز صدق مي كند.

همچنين شما عزيزان ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر در مورد عكاسي از كارخانه به مقاله عكاسي صنعتي از كارخانه مراجعه كنيد.

1. محل عكاسي
اگر روز قبل برويد و به اطراف نگاهي بيندازيد ، در روز عكسبرداري آمادگي بيشتري خواهيد داشت. دانستن اينكه در كجا مي توانيد بايستيد ، بهترين زاويه ها كجاست ، چه موقع زمان مناسبي براي عكسبرداري است و در كجا مي توانيد چراغ و دوربين تنظيم كنيد ، به شما كمك مي كند تا آماده عكسبرداري باشيد.

2. ليستي از روند را تهيه كنيد
كارخانه ها داراي ريتم و جريان هستند و دائماً در حال حركت و پر از حركت و كار هستند. محصول ساخته شده داراي يك ترتيب توليد مشخص است و دانستن اين سفارش به شما كمك مي كند تا هر مرحله را ضبط كنيد. حتي اگر دقيقاً متوجه نشده باشيد كه چه كاري انجام مي شود ، باز هم مي توانيد آن را براي مشتري بگيريد.

factory shot

3. به زاويه هاي جالب توجه نگاه كنيد

different angles
زواياي مختلف

براي بالا بردن دوربين يا استفاده از جرثقيل براي ديدگاه هاي مختلف از پايين عكس بگيريد. GoPro را مي توان به راحتي بر روي يك قطعه ماشين گرفت تا ديدگاهي بدست آورد كه در غير اين صورت نمي توان به آن رسيد. خلاق فكر كنيد.

4. دوربين را حركت دهيد
اين نكته عمدتا به فيلمبرداري مربوط مي شود اما مي تواند يادآوري خوبي براي حركت دادن هنگام عكسبرداري باشد - زواياي مختلف را امتحان كنيد و مكانهاي ديگر را آزمايش كنيد.

move camera

5. براي پر كردن از چراغ هاي آميخته استفاده كنيد ، هاي لايت ها را با چراغ ايجاد كنيد
نور محيط و فلاش

چراغ هاي خود را تنظيم كنيد تا به كانون عكس شما بتابند و اجازه دهيد نور محيط در اتاق منبع اصلي شما براي پر كردن نور باشد. كارخانه ها معمولاً بسيار روشن هستند و نبايد تاريك باشند ، بنابراين به فلش زيادي احتياج نخواهيد داشت.

ambient light and flash

6. براي پر كردن رنگ اضافه كنيد
قرار دادن يك فيلتر رنگي روي يك چراغ مي تواند جلوه چشمگيرتري به عكس شما بدهد يا چيزي ساده ايجاد كند. در اين عكس ، آنها از فيلتر آبي استفاده مي كنند تا جلوه ديگري به فلز بدهد.

7. تخريب برخي از محصولات
براي دستيابي به يك ديدگاه منحصر به فرد ، ممكن است لازم باشد برخي از محصولات را نابود كنيد. به عنوان مثال ، پايين يك جعبه را برش دهيد تا ديدگاه منحصر به فردي از كارگران در جعبه باز كردن يا دستيابي به چيزي پيدا كنيد.

inside the box shot

8. پيراهن هاي تميز بياوريد
استعداد داشتن تميز به نظر رسيدن
كارگران ممكن است هميشه لباس تميز نداشته باشند يا پيراهني با آرم بپوشند كه نمي تواند به محصول نهايي برسد. اگر پيراهن هاي اضافي براي پوشيدن كارگران داريد فقط در صورت بروز اين امر باعث مي شود محصول نهايي شما تميز و حرفه اي به نظر برسد.

get talent to look clean

9. خوشايند و پايدار باشيد
به كارگران كمك كنيد تا با عكس همراه شوند تا آنها ديدي مشابه شما داشته باشند و مي خواهند به شما در گرفتن عكس مناسب كمك كنند. رئيس و دستور دهنده نباشيد بلكه با اشتياق و مثبت به آنها نزديك شويد تا بتوانند در يك صفحه قرار بگيرند.

10. از دوربين ها و زاويه هاي چندگانه استفاده كنيد
چندين دوربين و زاويه را تنظيم كنيد تا هنگام عكسبرداري از يك چيز بتوانيد از عكس هاي مختلف انتخاب كنيد تا بهترين نتيجه را داشته باشد. آنها را با روشهاي مختلف روبرو كنيد و از لنزهاي مختلف براي گرفتن عكسهاي گسترده استفاده كنيد.

اگر آماده نباشيد ، عكاسي در يك كارخانه كار دشواري براي شما ميشود ، اما با داشتن تجهيزات ، نگرش و رويكرد مناسب مي توانيد با عكس هاي مناسب و مشتري خوشحال از كارخانه خارج شويد .

در آخر شما عزيزان ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر به صفحه آموزشي عكاسي صنعتي مراجعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۲:۴۱ توسط:ali موضوع:

نكات مهم در نگهداري گل ها

جوانه هاي گل بسته را باز كنيد
براي باز كردن جوانه هاي بسته گل ، آنها را در آب گرم و سپس سرد فرو كنيد. اين نكته خوبي براي نمايش فوري جوانه هاي گل است.

 گياهان اركيده خود را روي يخ قرار دهيد
 به جاي آبياري گياهان اركيده ، سعي كنيد از يك مكعب يخ استفاده كنيد. ذوب شدن آهسته يخ باعث آبرساني آرام و آرام گياه اركيده مي شود و از غرق شدن آن جلوگيري مي كند. اين نيز روش خوبي براي اندازه گيري مقدار آبي است كه به گياه اركيده خود مي دهيد ، يك مكعب يخ در هفته تنها چيزي است كه لازم است. اگر گياه اركيده بزرگتري است ، استفاده از 2 يا 3 مكعب يخ در هفته درست است. براي اطلاعات بيشتر در مورد گل اركيده به مقاله گل اركيده مراجعه كنيد.

 ساقه هاي گل را در زير آب برش دهيد
براي گلهايي همچون (Peonies و Dahlias) ساقه را زير آب و هميشه در زاويه برش دهيد. اين به توانايي آنها در جذب آب كمك مي كند در نتيجه طول عمر آنها افزايش مي يابد. نكته خوب اين است كه اگر دسترسي به سينك ظرفشويي نداريد ، مي توانيد ساقه هاي گل خود را در زير آب ببريد ، فقط يك ظرف بزرگ را در كنار محل كار پر كنيد. به خاطر داشته باشيد كه بايد از تميز بودن ظرف اطمينان حاصل كنيد.

براي اطلاعات بيشتر به صفحه گل فروشي آنلاين گندم VIP  مراجعه كنيد ، در اين سايت مطالب آموزشي بسياري در اين مورد وجود دارد و همچنين مطالب آموزشي بسياري در مورد گل ها كه ساده توضيح داده شده است.

شبكه بسازيد
بسياري از گل فروشي ها با قرار دادن گلها در گلدان يا ظرف و ايجاد شبكه اي با همپوشاني ساقه ها و چرخاندن ظرف با گلهايي كه در گوشه هاي قسمت خارجي عروق قرار گرفته اند ، شبكه اي ايجاد ميكنند. اساساً كاري كه اين كار انجام مي دهد ايجاد يك نگهدارنده براي گل هاي شما است ، و باعث مي شود تا آنها يكپارچه و متعادل به نظر برسند. يك شبكه براي گل آرايي ممكن است براي همه طراحان گل كارايي نداشته باشد ، بنابراين در اين صورت ، مي توانيد يك شبكه نواري درست كنيد. فقط نوار را به صورت افقي و عمودي قرار دهيد تا يك دسته گل را نگهدار دارد تا شكوفه هاي شما شگفت انگيز به نظر برسد. اين به ويژه براي گلدان هاي كوتاه و ظروف كم بسيار مفيد است.

3. شاخ و برگ خود را از آب پاك نگه داريد
هنگام چيدن گلدان ، مطمئن شويد كه تمام شاخ و برگهاي شكوفه هاي خود را از بين ببريد و هرگز شاخ و برگ زير خط آب را از بين نبريد. ما مي دانيم كه اكثر گل فروشي ها اين را مي دانند ، با اين حال ، اين هنوز نكته خوبي است. فقط يك قطعه شاخ و برگ كوچك در زير خط آب مي تواند براي گل آرايي شما مضر باشد و باعث پژمردگي و تنظيم آن شود.

 

ما مي دانيم كه بسيار نادر است كه يك گل فروشي گل هاي خود را در كنار ميوه نگهداري كند ، با اين حال ، ذكر اين نكته نيز مهم است كه گازهاي حذف شده توسط ميوه براي گل ها دوست داشتني نيست. به ياد داشته باشيد كه از قراردادن شكوفه ها در كنار ميوه به مشتريان خود اطلاع دهيد.چيدمان خود را نزديك ميوه يا مسير دود سيگار قرار ندهيد. گاز اتيلن براي بسياري از انواع گلها مضر است.

 

گلهاي تازه را از دماي شديد دور نگه داريد كه باعث خشك شدن سريع گلها و پژمردگي آنها مي شود.


از قرار دادن گل در طاقچه ها و ساير مناطق با آفتاب كامل كه به دليل گرم شدن بيش از حد گلها مي توانند پژمرده شوند ، خودداري كنيد.
ماندگاري بيشتر گلها در شرايط خنك بيشتر است.
چگونه مي توان گل هاي خود را تازه نگه داشت ؟
گلدان خود را پر از آب كنيد! تمام ساقه هاي گل و شاخ و برگ بايد در آب غوطه ور شوند. گلها وقتي مي توانند نوشيدني بگيرند تازه تر مي مانند!
اگر گلهاي شما در يك سبد يا ظرف ديگري با كف قرار گرفت ، هر روز آب تازه اضافه كنيد.
برگها و ساقه هاي مرده يا پژمرده را بلافاصله از گل آرايي تازه خارج كنيد.
آب خود را تماشا كنيد. وقتي گل آلود شد ، زمان تغيير آن فرا رسيده است.
تغيير آب در گل آرايي
ابتدا هرگونه گل مرده يا در حال مرگ را از چيدمان خارج كنيد.
پس از برداشتن دقيق گلهاي خوب ، گلدان را كاملاً با آب صابون تميز كنيد تا باكتري هايي كه باعث خراب شدن گل هاي تازه مي شوند حتي سريعتر از بين بروند. حتماً كاملاً آبكشي كنيد.
طبق دستورالعمل هاي موجود در بسته ، آب را جايگزين كرده و در ماده نگهدارنده گل كه توسط گلفروش ارائه شده مخلوط كنيد.
براي رسيدن به بهترين نتيجه ، ساقه ها را با يك چاقوي تيز و با زاويه حدود يك تا دو اينچ از پايين ببريد. اين به آنها اجازه مي دهد آب را بهتر جذب كنند. براي بريدن گلهاي خود از قيچي استفاده نكنيد زيرا آنها مي توانند ساقه ها را خرد كرده و از جذب آب جلوگيري كنند.


برچسب: نگهداري گل , مراقبت از گل ها , ماندگاري گل ها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۹:۵۰ توسط:ali موضوع: